• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/EgitimRehberi?fref=ts
  • https://twitter.com/egitim_rehberi
  
Datça'nın Aydınlık Yüzünde "Önce Vatan" Var
Datça’ya ilk kez gelenlerin dikkatini çeker; ilçeye hakim tepedeki o görkemli, “Önce Vatan” yazısı… Türkiye’nin Batı’daki en uç noktası Muğla’nın tarihi ve turistik ilçesi Datça’da Çanakkale Şehitlerimiz gece gündüz yaşatılıyor, anılıyor.

Çanakkale Şehitlerimiz için; 1974 Kıbrıs Barış Harekatı gazisi komandolar tarafından ilçeye hakim tepeye kayalarla inşa edilen “Önce Vatan” yazısı, Datça Beledyesi desteğiyle, CHP Datça İlçe Gençlik Kolu üyesi gençler tarafından yeniden boyandı, ışıklandırıldı. CHP Datça İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mert Eser verdiği bilgide; “Bu yıl 103. Yıldönümünü kutlayıp aziz şehitlerimizi andığımız, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve tüm şehitlerimiz için yapılan bu anıt yazımız için Datça halkı, onarılması yenilenmesi için yoğun istekte bulundu. Bizde CHP Gençlik Kolu üyeleri olarak bu işi gönüllü kabul ettik.

Belediye Başkanımız Gürsel Uçar ve belediyemizin de verdiği desteklerle, Datça için artık bir sembol olan Önce Vatan yazısı çevresindeki çalıları otları temizledik, yazıyı boyadık ve akşamları da görülebilmesi için dağa jeneratör kurarak, ışıklandırılmasını sağladık.” dedi.
  
147 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 38° 26°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692